АКТУАЛЬНА ТЕМА

АКТУАЛЬНА ТЕМА



1. Як уберегтися від квартирних крадіжок
1. Коли йдете з дому, ніколи не залишайте двері відчиненими. У вечірню пору не вимикайте світло у під'їзді чи перед будинком, адже злодії не люблять бути поміченими й уникають освітлених місць.
2. Не зберігайте ключі від квартири разом із документами, не прикріплюйте до них брелоки з вашим ім'ям та адресою. Не зберігайте ключі під килимком біля дверей або в іншому умовленому місці — злодій знайде їх за лічені секунди. Якщо ви загубили ключі, варто змінити замки.
3. Не надавайте незнайомцям інформацію про себе: адресу, телефон, прізвище тощо, а також не приводьте випадкових чи малознайомих людей додому. Злодій рідко йде «на справу» без розвідки і може спостерігати, хто і коли буває у вас удома.
4. Якщо ви, входячи в квартиру, виявили щось підозріле — зламані або відкриті двері, сліди крадіжки, шум у квартирі або незнайому людину- краще не входити , а зателефонувати від сусідів до внутрішніх органів. Не намагайтеся стежити за підозрілою людиною – це дуже небезпечно. Помітивши вас, правопорушник може вирішити позбавитися небажаного свідка!


2. Як не стати жертвою кишенькових злодіїв
Пам'ятаєте що, дуже простий здобиччю для кишенькових злодіїв є великі сумки без замка або прості пластикові пакети, обчистити вміст такої поклажі для них буде дуже легко. У громадському транспорті тримайте сумку на плечі, притиснувши її рукою до тіла спереду. Гаманець і дорогі предмети краще не носити в сумці.
Не зберігайте гаманець в задній кишені брюк. Для зберігання найкраще підійде передні кишені брюк або сорочки, внутрішня кишеня куртки, бажано з застібками.
Перестаньте постійно обмацувати потайну кишеню одягу чи сумки. Не привертайте подібними жестами уваги злочинців до себе.
Пам'ятаєте в чергах або поряд з банкоматом вас можуть підстерігати «щипачі» намагайтеся не показувати вміст свого гаманця, інакше це відразу приверне їхню увагу. Злодії обов'язково помітять, куди саме ви його поклали, і постараються простежити за вами, шукаючи зручного моменту поживитися вашими грошима.
Постарайтеся усвідомити що кишенькові злодії використовують досить витончені способи для того щоб вкрасти ваші гроші, часто намагаються відволікти неуважну жертву. Це можуть бути найрізноманітніші хитрування — вони можуть прикинутися, що помилилися і прийняли вас за свого знайомого, починаючи дружньо плескати вас по плечу або попросити допомогти зібрати розсипані речі тощо. Будьте обережні.

3. Як уберегтися від грабежів і насильства
Якщо ви пізно повертаєтесь додому, попросіть знайомих, друзів провести вас. Плануйте свій маршрут людними та освітленими вулицями, уникайте парків, скверів, подвір'їв, підозрілих місць і галасливих компаній. Краще взагалі пізно не виходити на вулицю. Завжди повідомляйте батьків, де ви перебуваєте.
Будьте уважними до нових знайомств. Пам'ятайте, що не можна нікуди без знайомих дорослих ходити з незнайомими людьми, хоч би якими привабливими були запрошення — піти в кіно, кафе, покататися на велосипедах, човнах, машинах, подивитися щось цікаве, навіть допомогти людям.
Збираючись на дискотеку або будь-яке інше місце, де буде багато людей, дбайте про свій вигляд. Надто відкритий чи незвичайний одяг може спровокувати злочин. Не треба захоплюватися дорогими прикрасами. Поміркуйте про взуття, у якому ви будете, – воно має бути зручним не лише для танців, а й у разі потреби для втечі від переслідувачів. Не втрачайте пильності жодної хвилини!
Допомагайте одне одному, адже багато злочинів вчиняють через страх і байдужість перехожих. Особливу увагу звертайте на випадки, коли зловмисники чіпляються до дітей. Якщо неможливо допомогти самотужки - терміново дзвоніть до поліції.

4. Якщо вам загрожує небезпека
Коли вам довелося іти одному, особливо у вечірній час, і якщо ви почули кроки за спиною або побачили підозрілу особу, що йде назустріч вам, — змініть темп ходьби, перейдіть на іншій бік вулиці, зверніть за ріг. Якщо хтось переслідує вас - не панікуйте. Дійте спокійно. Перейдіть на біг, свисніть, прямуйте до будинків або людних, освітлених місць, кричіть: «Пожежа! Горить!» На такі крики швидше визирнуть мешканці будинків. Можна навіть розбити віконне скло в будинку — це все-таки краще, ніж стати жертвою злочину. Можна забігти у під'їзд або на подвір’я і подзвонити у будь-які двері.
Якщо зловмисник таки наздогнав вас, а допомогти нікому, то у цій ситуації не існує єдиного рецепта. Головне не втрачайте впевненості у собі, використовуйте усі можливі засоби самооборони (для дівчат у нагоді стануть дезодоранти, пилочки для нігтів тощо), можна прикинутись божевільним і істерично кричати на нападника (практика показує, що злочинці часто втікають від цього). Якщо нападник вимагає: «гаманець або життя», краще спокійно віддати йому гаманець. У всіх таких випадках намагайтесь уважно розглянути зловмисника і за першої можливості повідомте в поліцію про напад. Нічого не торкайтеся після злочину, не змінюйте одяг- це допоможе відшукати сліди злочинця.

Немає коментарів:

Дописати коментар