неділя, 18 березня 2018 р.

У КИЄВІ ВІДКРИЛАСЬ УНІКАЛЬНА ВИСТАВКА ДО 100-РІЧЧЯ ДЕРЖАВНОГО ГЕРБА УКРАЇНИ


Шануючи історію та правову культуру нашого народу я з патріотичним натхненням відвідала виставку
"Символ твоєї свободи:
 100 років Державного герба України"

Український інститут національної пам’яті спільно з Національним музеєм історії України 26 лютого відкрили унікальну виставку " Символ твоєї свободи: 100 років Державного герба України ". 
На виставці представлено експонати з фондів Національного музею історії України, Національного художнього музею, Галузевого державного архіву СБУ, Інституту рукопису Національної бібліотеки України імені В. Вернадського, Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні - Музею Революції Гідності та приватної збірки колекціонера Віктора Киркевича.

Зокрема, можна ознайомитись з артефактами доби Київської Русі, які містять зображення Тризуба: цеглою та керамікою, монетами київських князів; символікою Тризуба як герба доби Української революції 1917-1921 років. 
В експозиції представлені фото, поштівки, тогочасні проекти печаток, прапори, банкноти та відзнаки, а також низка цінних документів тогочасних українських державних структур. Окреме місце в експозиції займають ескізи гербів Георгія Нарбута та Василя Кричевського, перші зображення Герба на ескізах 100 гривневої купюри (1918 р.), оригінал нагороди - Залізний хрест УНР за Другий зимовий похід. Загалом на виставці представлено понад 200 експонатів.

"Тризуб — це символ нашої держави, перші згадки якого датується 10 ст. н.е. І з того часу цей символ проноситься крізь усю нашу історію. Офіційно 25 лютого 1917 року відбулося проголошення Тризуба Державним гербом України. Під час репресивного режиму Радянського союзу використання цього державного символу було заборонено, що ще раз підтверджує слова, що Тризуб був символом боротьби за незалежність, за волю і за державність України", — зазначив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

В експозиції задіяні унікальні експонати, які демонструють давню історію державного символа України й ту важливу роль, яку Тризуб відіграє в українській історії.

Виставка діятиме до 30 березня.

Адреса: вул. Володимирська, 2 (перший поверх Національного музею історії України).Немає коментарів:

Дописати коментар

З ДНЕМ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ!

Шановні УКРАЇНЦІ! Щиро вітаю вас з Днем Конституції України! Конституція як Основний Закон держави,  увійшла в суспільне життя го...