понеділок, 26 березня 2018 р.

ПРАВОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ


В рамках роботи гуртка "Правовий вісник"  було проведено правову консультацію  на тему "Віктимна поведінка та "віктимна відповідальність". Учні ознайомилися з такими поняттями як "віктимологія", "віктимність", "віктимна поведінка" та "віктимна відповідальність". 
Здобувачі освіти отримали рекомендації щодо уникнення небезпеки в різних життєвих ситуаціях: в незнайомому місті, в громадському транспорті, в нічний час на вулиці, під час подорожі тощо.


Як віктимна поведінка впливає на життя людини 
Кожного дня ви йдете до навчального закладу, відпочиваєте, відвідуєте різні гуртки, спортивні секції, зустрічаєтеся з друзями та рідними, але не замислюєтеся над тим, чи є у ваших діях ознаки віктимності. Напевно, кожного дня батьки та близькі вам люди говорять, щоб ви не розмовляли з незнайомцями, щоб рідні знали про ваше місцезнаходження, щоб ви не спілкувалися із сумнівними компаніями. 
Іноді ви прислухаєтеся до порад близьких людей і навіть не здогадується, що кожного дня можете провокувати своєю поведінкою злочинців. Чи замислювалися ви колись, що саме зовнішній вигляд чи коштовні аксесуари можуть бути зовсім не на вашу користь і є ознакою віктимної поведінки.
 А чи можна назвати такі дії віктимними, коли ви в громадському транспорті, дістаючи гаманець, перераховуєте гроші в усіх на очах, а потім кладете його на помітне місце сумки чи в кишеню. Безумовно, можна, оскільки вони спонукають злодіїв до кишенькових крадіжок або інших протиправних дій щодо вас. Залишаючи ключ в потаємному (на вашу думку) місці, відчинені двері на балконі або кватирку, особистий транспорт на подвір'ї без догляду, ви створюєте умови для посягання на ваше майно. 
 Отже, лише від вас залежить, чи проявиться віктимна поведінка у ваших діях. Тільки вам вирішувати, як, де і з ким проводити час, але ви повинні завжди думати наперед про наслідки та намагатися не дати жодного шансу тим, хто шукає собі жертву.

Немає коментарів:

Дописати коментар

З ДНЕМ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ!

Шановні УКРАЇНЦІ! Щиро вітаю вас з Днем Конституції України! Конституція як Основний Закон держави,  увійшла в суспільне життя го...